TRY  
Türkçe  

Urfa araç kiralama firmaları

Yayınlanma Tarihi: 08/02/2018
Urfa araç kiralama firmaları
 
Şanlıurfa tarihi ve doğal güzellikleriyle ülkemizin gezilecek yerleri listesinin başında yer alıyor. Ekonomisini tarım, turizm, hayvancılık ve sanayi ürünlerinden elde eden bu şehirde doğallığın tadını çıkarabilirsiniz. Baştan sona keyif alacağınız konforlu bir seyahat planlamak için Urfa araç kiralama firmaları hizmetlerinde faydalanabilirsiniz. Şehrin her anının tadını doya doya çıkarabilir, tüm gezinizi sadece kendinize göre planlayabilirsiniz. Ne zaman ne yapacağınıza kendiniz karar vererek, bütün tatilinizin ayrıntılarını siz şekillendirebilirsiniz. 
 
Müze şehir olarak efsanelerin ve mitlerin tarih sayfalarında yer aldığı Urfa, geniş bir tarihi geçmişe sahiptir. Suyun yakınındaki coğrafi konumuyla tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Urfa’da dolaşırken tarihe tanıklık etmiş gibi hissedeceksiniz. Pers, Ebla, Sümer, Hitit, Arami, Makedon, Bizans, Akkad, Bizans, Hurri-Mitanni, Asur gibi sayısız uygarlığın egemenliğine girmiştir. Büyük Selçuklu, Karakoyunlular, Safeviler, Karakoyunlular, Memlukluler, Timurlular Devleti’nin de sınırları içerisinde yer almıştır. 
 
En büyük 9. ilimiz olan Urfa araç kiralama firmaları Mimari açıdan da evleri, hanları, çarşılarıyla dikkatinizi çekecek olan Urfa’da kentin dokusunu kendi gözlerinizle göreceksiniz. Hediyelik açısından da kendine has eşyaları olan Urfa çarşılarından alışverişlerinizi yapabilirsiniz.  
 
Üç kutsal kitapta geçen metinlerde de peygamberlerin yaşadığı yer olarak geçen Urfa, içinizde hem ruhani hem de manevi açıdan farklı bir his uyandıracaktır. Hz. İbrahim ve Hz. Eyüp gibi peygamberlerin yaşamını geçirdiği nokta olan Urfa’ya yapacağınız seyahatle kendinizi hayatın karmaşasından uzaklaştırabilirsiniz. Dinginliği ve huzuru içinizde dolu dolu hissedeceğiniz bu şehirde Urfa araç kiralama firmaları ile anlaşarak seyahatinizin her anının tadını çıkarabilirsiniz. Sayısız kebap çeşidinin yer aldığı Urfa mutfağında ete ve etli yemeklere karşı bir doyum yaşayacaksınız. Adını il sınırlarının dışından duyuran çiğ köftesini de yerinde tatma fırsatı bulacaksınız. 
 
Etin yemek kültüründe başrol olarak karşımıza çıktığı Şanlıurfa’da kahvaltıdan başlayarak akşam yemeğine kadar sayısız yöresel yemeği tatma fırsatı bulabilirsiniz. Bu damak şölenini Urfa’nın yöresel tatlı ve mırra adıyla ünlenmiş kahvesi ile daha da yükseltebilirsiniz. Verimli topraklara sahip olan Urfa, geniş ve bereketli ovalarıyla hem yerli hem de yabancı turistlere keyifli bir seyahatin adresi olacaktır. Doğal lezzetleri yerinden tatma fırsatı elde edeceğiniz Urfa’da fıstık tarımı, tahıl tarımı, sera tarımı yapılırken sera bölgesinde ise biber, patlıcan ve domates tarımı gerçekleştirilmektedir. Ayrıca hayvancılıkta da ön plana çıkan Urfa’da koyun sütünden elde edilen süt, yoğurt ve peynirle yapacağınız yöresel kahvaltıların tadı damağınızda kalacaktır. Özellikle şehrin ilçelerinden biri olan Siverek peyniri ününü duyurmuş, meşhur süt ürünlerinden biridir. 
 

Yeni Yazılar

urfa otogar araç kiralama

Urfa Otogar Araç Kiralama

Devamını oku

Urfa araç kiralama firmaları

Urfa araç kiralama firmaları

Devamını oku

Şanlıurfa araç kiralama firmaları

Şanlıurfa araç kiralama firmaları

Devamını oku

Urfa havalimanı araç kiralama

Urfa havalimanı araç kiralama

Devamını oku

Şanlıurfa havalimanı araç kiralama

Şanlıurfa havalimanı araç kiralama

Devamını oku

ARAÇ FİLOSU En uygun fiyatlarla en kaliteli araç kiralama hizmeti!

ÜYELİK İŞLEMLERİ Hemen ücretsiz üye olun, rezervasyon takibini kolayca yapın!

EKSTRA SEÇENEKLER Rezervasyonun ekstraları ile sürüşünüzü kolay ve güvenli yapın!

BİZE ULAŞIN Her türlü soru ve sorununuz için bize hemen ulaşabilirsiniz!

http://www.assistcarurfa.com/ © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır -