TRY  
Türkçe  

Şanlıurfa araç kiralama firmaları

Yayınlanma Tarihi: 08/02/2018
Şanlıurfa araç kiralama firmaları
 
Şanlıurfa, Cilalı Taş Devri’nde itibaren insanların yerleştiği gözde alanlardan biri olmuştur hep. Çalışmalarla yeni bilgilerin elde edildiği Şanlıurfa’daki Göbeklitepe Höyüğü, Dünya üzerinde bilinen en eski mabedinin yer aldığı bir mekan olarak hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Şanlıurfa araç kiralama firmaları ile iletişime geçerek tatile başlamadan ulaşım sorununuzu çözebilirsiniz.
 
Hem arkeoloji hem de kültür meraklılarının sık sık ziyaret ettiği Şanlıurfa, mitlere ve efsanelere de konu olmuş bir şehirdir. Kur'an, Tevrat ve İncil’de yer alan metinlerde Şanlıurfa, İbrahim peygamber ve Eyüp peygamberin de doğum yeri olarak kabul edildiği için 3 din için de önemli kabul edilir. Bu açıdan dini ziyaretçiler tarafından da sıkça ziyaret edilen Şanlıurfa, tatiline ruhani bir deneyim de eklemek isteyenlerin uğrak yeridir. Bu kenti gezerken planlarınızı rahat ve konforlu şekilde gerçekleştirmek için ulaşım konusuna çözüm olarak Şanlıurfa araç kiralama firmaları ile irtibata geçebilirsiniz. 
 
Ebla, Sümer, Akkad, Hitit, Babil, Hurri-Mitanni, Asur, Pers, Arami, Makedon, Roma, Bizans gibi pek çok medeniyet Şanlıurfa’da tarihin farklı dönemlerinde burada yerleşmişlerdir. Tarihi içinizde hissetmek için bu kenti sokaklarında mutlaka dolaşmanız gerekiyor. Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan bu kentte dolaşırken rahat etmek için Şanlıurfa araç kiralama firmaları ile anlaşabilirsiniz. 
 
Ulaşım sorununuzu hallettikten sonra Şanlıurfa’da gidilecek mekanların listesini kısaca şu şekilde yapabilirsiniz. Harran, Eski Şehir, Selahaddin Eyyubi Camii, Ulucami, Eyyüp Peygamber'in Makamı, Halfeti (Saklı Cennet), Şuayb Şehri ve İnbaşı Mağaraları gibi yerleri görmeden bu şehirden dönmemeniz gerekiyor. Şanlıurfa araç kiralama firmaları ile bu kentin farklı noktalarında bulunan bu özel ve güzel yerleri konforlu bir şekilde dolaşabilirsiniz. 
 
Tarihi gezintinizin arasında eğlenmek ve güzel yemeklere de doymak isterseniz Şanlıurfa yine en güzel mekanlara sahip. Şanlıurfa’nın yemeklerinden bahsedecek olursak ilk akla gelen Urfa kebap, çiğ köfte, lahmacun, boranı, şıllık tatlısı, mırra kahvesi gibi yöresel lezzetleri deneyerek damağınızda unutulamayacak bir tat bırakmış olacaksınız. 
 
Sıra Geceleri ve Dost Meclisleri olarak adlandırılan Şanlıurfa’nın kendine has eğlenceleri ile dostlarınız ve sevdiklerinizle türkünün ve muhabbetin en yöresel haline tanıklık edeceksiniz. Sıra geceleri Şanlıurfa’da haftada bir ya da birden fazla akşam farklı mekanlarda gerçekleşir. Sıra gecelerinde 3 ile 15 kişiden oluşan bir grupla Urfa yöresinde ait olan türküler ve şarkılar eşliğinde eğlenceler düzenlenir. 
 
Şanlıurfa’nın dar sokaklarında dolaşıp, birbirinden lezzetleri yöresel yemeklerini deneyerek Urfa esnafı ile sohbet edip alışveriş yapabilirsiniz. 
 

Yeni Yazılar

urfa otogar araç kiralama

Urfa Otogar Araç Kiralama

Devamını oku

Urfa araç kiralama firmaları

Urfa araç kiralama firmaları

Devamını oku

Şanlıurfa araç kiralama firmaları

Şanlıurfa araç kiralama firmaları

Devamını oku

Urfa havalimanı araç kiralama

Urfa havalimanı araç kiralama

Devamını oku

Şanlıurfa havalimanı araç kiralama

Şanlıurfa havalimanı araç kiralama

Devamını oku

ARAÇ FİLOSU En uygun fiyatlarla en kaliteli araç kiralama hizmeti!

ÜYELİK İŞLEMLERİ Hemen ücretsiz üye olun, rezervasyon takibini kolayca yapın!

EKSTRA SEÇENEKLER Rezervasyonun ekstraları ile sürüşünüzü kolay ve güvenli yapın!

BİZE ULAŞIN Her türlü soru ve sorununuz için bize hemen ulaşabilirsiniz!

http://www.assistcarurfa.com/ © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır -