TRY  
Türkçe  

Şanlıurfa havalimanı araç kiralama

Yayınlanma Tarihi: 08/02/2018
Şanlıurfa havalimanı araç kiralama
 
Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa yerli ve yabancı turistler tarafından hem yaz hem de kış aylarında sık sık ziyaret ediliyor. Türkiye’nin herhangi bir bölgesinden hava yolu ile kolayca ulaşım sağlayabileceğini bu şehir ziyaretçilerinde keyifli anların izini bırakıyor. Şanlıurfa GAP Havalimanı’nda indiğinizde şehrin tozunu atmak için Şanlıurfa havalimanı araç kiralama hizmetlerinden faydalanırsanız tatilinizi hem daha konforlu hale getirerek programınızı tamamen kendinize özel yapabilirsiniz. Şehre uzaklığı 35 kilometre olan havalimanından başlayarak kentin tüm güzelliklerine Şanlıurfa havalimanı araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak kesintisiz şekilde başlayabilirsiniz. 
 
Karasal iklimin hâkim olduğu bu şehirde yazları uzun ve sıcak geçerken, kışları ise çok soğuk yaşanır. Tatil programınızı yaparken şehrin bu özelliğini de göz önünde bulundurursanız tatilinizden daha çok verim alabilirsiniz. Şanlıurfa havalimanı araç kiralama olanaklarından yararlanarak da gezeceğiniz bölgelere arasında seyahat ederken bu koşulları daha keyifli hale getirmeniz mümkün. 
 
Peygamberler diyarı olarak da bilinen Şanlıurfa yüzyıllar boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Geçmişten günümüze kadar farklı dönemlerde devletlerin de dikkat çeken Urfa ticaret yolları üzerindeki konumu sebebiyle de sık sık farklı devlet ve kültürlerin evi olmuştur. 
 
Tarihsel açıdan çok eskilere dayanan bir kültür varlığına sahip olan Şanlıurfa, Ur, Urhei, Urhoy, Orhayi, Orhei, Ruhai, Ruhha, Ar-Ruha, Reha ve Edessa gibi farklı şekillerde isimlendirilmiştir. Savaş zamanında ise İngiliz ve Fransızların işgaline uğrayan kent, halkın kahramanlığı ile kurtarılmış. Kurtuluş Savaşı zamanında gösterdiği bu başarıların bir hatırası olarak ise 1984 senesinde ‘Şanlı’ unvanı verilerek onore edilmiştir. Tarihi ve kültürü bu kadar zengin bir şehirden dönerken kendinizi bir tarih kitabından fırlamış gibi hissedebilirsiniz. 
 
Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Şanlıurfa’nın 13 ilçesi bulunuyor. Her biri yöresel ve kültürel açıdan ziyaretçilere doyum sağlayacak bu ilçeler arasında dolaşırken Şanlıurfa havalimanı araç kiralama hizmetlerini tercih ederek tatil sürenizi daha iyi değerlendirebilirsiniz. 
 
Şanlıurfa’ya vardığınızda et ağırlık mutfağıyla karşılaşıp kendinizde geçmeniz de mümkün. Et ve hamur işinin oldukça geniş bir yer kapladığı Şanlıurfa mutfağı sayısız yöresel lezzeti ziyaretçilerine sunuyor. Urfa kebabı, çiğ köfte, tepsi kebabı, boranı, lahmacun, zerde pilavı ve şıllık tatlısı gibi daha aşina olduğumuz yemeklerin yanı sıra daha önce belki adını bile duymadığınız lıklıkı köfte, açık ekmek, döğmeç, tırşik, zingil, külünçe gibi pek çok farklı lezzeti de deneyimleme fırsatı bulacaksınız. 
 

Yeni Yazılar

urfa otogar araç kiralama

Urfa Otogar Araç Kiralama

Devamını oku

Urfa araç kiralama firmaları

Urfa araç kiralama firmaları

Devamını oku

Şanlıurfa araç kiralama firmaları

Şanlıurfa araç kiralama firmaları

Devamını oku

Urfa havalimanı araç kiralama

Urfa havalimanı araç kiralama

Devamını oku

Şanlıurfa havalimanı araç kiralama

Şanlıurfa havalimanı araç kiralama

Devamını oku

ARAÇ FİLOSU En uygun fiyatlarla en kaliteli araç kiralama hizmeti!

ÜYELİK İŞLEMLERİ Hemen ücretsiz üye olun, rezervasyon takibini kolayca yapın!

EKSTRA SEÇENEKLER Rezervasyonun ekstraları ile sürüşünüzü kolay ve güvenli yapın!

BİZE ULAŞIN Her türlü soru ve sorununuz için bize hemen ulaşabilirsiniz!

http://www.assistcarurfa.com/ © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır -